Uniwersytet Wrocławski licytuje dla WOŚP-u

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Uniwersytet Wrocławski po raz kolejny włącza się w licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło WOŚP-u to Gramy z głową i właśnie takie atrakcje przygotowała uczelnia.

Bo ludzi z potężnymi głowami mamy tutaj wielu, chcemy z tego skorzystać i dać szansę wrocławianom, Dolnoślązakom i Polakom z tego skorzystać – mówi Tomasz Sikora z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dlatego uczelnia przygotowała kilka atrakcji. Pierwszą z nich jest prywatne oprowadzanie po Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego przez profesora Adama Jezierskiego, wieloletniego rektora uczelni. Profesor zagra także na 300-letnich organach Caspariniego, które znajdują się w Oratorium Marianum. Rektor ze zwycięzcą odwiedzą także Wieżę Matematyczną, z której rozciąga się widok na cały Wrocław. To jednak nie wszystko…

Zabierze zwycięzcę do Auli Leopoldyńskiej. Pokaże, jak historia dzieje się w zasadzie na naszych oczach, bo w tej sali – perełce baroku – trwa właśnie remont, ostatni etap – wyjaśnia Agata Sałamaj z Biura ds. Promocji Uniwersytetu Wrocławskiego.

W Auli Leopoldyńskiej zwycięzca kolejnej licytacji będzie mógł wziąć udział w sesji fotograficznej. Chociaż to miejsce na razie jest w remoncie, to perełka baroku i jedyne takie świeckie miejsce z zachowanym oryginalnym barowym wystrojem w tej część Europy.

Zupełnie wyjątkowa sesja, ponieważ po raz pierwszy po wyremontowaniu auli, będzie można do niej wejść i zrobić zdjęcia. Może to być sesja ślubna albo rodzinna – tutaj pozostawiamy pole do namysłu, ale na pewno będzie to zupełnie wyjątkowa rzecz, nikt nie będzie miał takiej sesji jak zwycięzca licytacji na WOŚP – zaznacza Agata Sałamaj z Biura ds. Promocji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kolejną atrakcją, którą przygotował Uniwersytet jest wycieczka do Białkowa niedaleko Wińska na północy województwa. Tam znajduje się Obserwatorium Astronomiczne.

Dla zwycięskiej rodziny, przygotujemy specjalny wyjazd. Wsiadacie tutaj do naszego busa, wieziemy was tam, wspólnie z profesorem Pawłem Rudawym, który jest jednym z najlepszych specjalistów jeśli chodzi o obserwowanie słońca, ale też gwiazd. Profesor pokaże te gwiazdy, które są widoczne na nieboskłonie, ale także jest tam specjalnie obserwatorium i planetarium multimedialne – podkreśla Tomasz Sikora z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uniwersytet przygotował coś także dla miłośników ptaków. W Miliczu znajduje się Centrum Badawcze uczelni, tam wraz z ekspertami będzie można podziwiać ptaki i dowiedzieć się o nich czegoś nowego. Ale Ci, którzy nie chcieliby wyjeżdżać poza Wrocław, mogą znaleźć coś dla siebie na miejscu, a dokładniej w Ogrodzie Botanicznym.

My zapraszamy znowu z naszymi naukowcami, którzy opowiedzą o tych roślinach, które tam mamy. To są ludzie, którzy potrafią godzinami opowiadać fantastyczne historie tej czy innej rośliny lub tamtego drzewa – zaznacza Tomasz Sikora z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uniwersytet liczy, że uda się zebrać jak najwięcej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobacz również

Święta to czas, gdy większość z nas spędza w gronie najbliższych. Mamy swoje tradycje oraz potrawy, które znajdują się na naszych stołach. Dzisiaj postanowiliśmy sprawdzić, co dzieci wiedzą na ten temat. 

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy