-Przypada 150 rocznica urodzin Maksa Berga, wyjątkowego architekta, który stworzył wiele wspaniałych dzieł we Wrocławiu. Jego największym dziełem jest Hala Stulecia wpisana na  listę światowego dziedzictwa UNESCO. Katedra demokracji- jak mawiał o niej sam Maks Berg. Zbudowana była właśnie dlatego by służyć mieszkańcom ówczesnego Breslau- mówi Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia.

Hala Ludowa służyć mieszkańcom póki co nie może. Z powodu koronawirusa pod jej kopułą nie wystąpią artyści jeszcze przez jakiś czas. Wyjątkową rocznicę urodzin architekta można obchodzić jednak w wyjątkowy sposób. 

W mediach społecznościowych Hala Stulecia zaprasza na oprowadzanie online z przewodnikiem gdzie można poznać sekrety jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków Wrocławia. Od niedzieli 26 kwietnia rusza też cotygodniowy cykl filmów o Maksie Bergu i jego dokonaniach.

Jeżeli ktoś stęsknił się za wrocławskim kolosem może swoje wspomnienia opowiedzieć i nagranie udostępnić w mediach społecznościowych pod hasztagiem #HalaNaMAXA. Opowieści wezmą udział w konkursie, a po kwarantannie zwycięzca będzie mógł wejść na dach Hali Stulecia.

W oczekiwaniu na przyjęcie gości, Hala Stulecia niesie pomoc potrzebującym.Drukowane przyłbice, maseczki własnoręcznie robione przez pracowników Hali Stulecia wspierają biały personel w szpitalach. W ramach podziękowań za ich pracę kucharze przygotowali ciastka z oryginalnej receptury z 1913 r. 

-Zamysłem było to aby ciasteczka trafiły do wrocławian, którzy mieli je otrzymać z tramwaju Maksa Berga w ramach obchodu 150 rocznicy urodzin tego wspaniałego architekta. Niestety życie zweryfikowało nasze plany stąd nasza akcja aby ciasteczka wraz z maseczkami trafiły do białego personelu jako dowód wdzięczności. Chcemy w ten sposób podziękować  za trud i ciężką pracę jaką wykonują w czasie pandemii- dodaje Piasecka