Rękami wykonujemy wiele codziennych czynności. Stwarza to okazję do przenoszenia na dłonie zanieczyszczeń z dotykanych powierzchni . Przecieranie twarzy, oczu, nosa czy ust powoduje szybsze zakażenie. Na dłoniach pozostają też nasze wydzieliny. Warto zadbać o czystość rąk.

-Są dwa urządzenie postawione w szpitalu- mówi Andrzej Oświeja, prezes Milickiego Centrum Medycznego- bardzo się cieszymy, to coś nowego. Do tej pory trzeba było używać rąk do dezynfekcji, a te urządzenia są obsługiwane bezdotykowo- dodaje. Zauważa też jak ważną rolę ma higiena rąk, ma nadzieję, że więcej takich urządzeń trafi do miejsc większych skupisk ludzi.

Poza urządzeniami, szpital, otrzyma od MInisterstwa Zdrowia zapasy środków ochrony osobiste m.in. maseczki, rękawice, fartuchy i zapas chemii do dezynfekcji.

Szpital otrzyma zapas asortymentu ochrony osobistej od Ministerstwa Zdrowia, ale to wytrwałość darczyńców i personelu medycznego robi największe wrażenie.

-Chciałbym jeszcze raz złożyć najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich pracowników naszego szpitala, począwszy od pań salowych, pielęgniarek, lekarzy, całego personelu białego, a także administracji, która stawia czoła nierównej walce z koronawirusem- mówi Andrzej Sztandera, wiceprezes Milickiego Centrum Medycznego.

Dołączamy się do życzeń i wdzięczności dla białego personelu.