Michał ma 6 lat i jest osobą niewidomą. Chłopiec uczęszcza do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidzących przy ul. Kamiennogórskiej. Nowy ogród sensoryczny ma pomóc uczniom poznawać świat na nowo, rozróżniać zapachy, struktury i dźwięki.

Celem ogrodu, który powstaje jest aktywizacja i edukacja takich dzieci, jak Michał. Ogród będzie podzielony na pięć stref, każda z nich będzie odpowiedzialna za inny zmysł. Na miejscu dzieci będą mogły nauczyć się poruszania w przestrzeni, a także gospodarowania własnego ogródka i gry na instrumentach. Dzieci za pomocą zabawy mają wyostrzać swoje zmysły, co ma pomóc im odnaleźć się w codzienności.

Do dokończenia specjalnego ogrodu dla dzieci potrzebne są pieniądze. Fundacja Zobacz Mnie potrzebuje pomocy osób na zakup infrastruktury drewnianej, a także innych potrzebnych sprzętów. Fundacja planuje zakończenie prac pod koniec wakacji, tak aby dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidzących mogły się cieszyć tym miejscem już od początku przyszłego roku szkolnego. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie fundacji Zobacz Mnie.