Oto jakie atrakcje czekają wszystkich zwiedzających:

Prezydencki Boeing 747. Jedną z wielu wyjątkowych budowli znajdzie się między innymi największy na świecie samolot wykonany z aż miliona klocków Lego! Jest to model Boeinga 747 -€“ samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży prezydenta USA. Wykonany w skali 1:7. Ma prawie 11 metrów długości, jego skrzydła mają niemal 10 metrów rozpiętości i blisko 3 metry wysokości. Zwiedzający również będą mogli zajrzeć do środka samolotu.

Robert Lewandowski. Postać została wykonana z 70 tysięcy klocków w skali 1:1. Kunszt budowniczych docenił sam piłkarz publikując na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zdjęcie swojej podobizny z klocków oraz podpisując dla nas pamiątkową koszulkę, wyeksponowaną w gablocie.

Rafał Sonik, którego postać będzie eksponowana wraz z quadem. Najbardziej utytułowany polski rajdowiec, czterokrotny zwycięzca klasyfikacji Pucharu Świata, który jako jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar. Dodatkowo społecznik oraz przedsiębiorca Postać wybitnego sportowca i jego quad wykonano w skali 1:1 z 250.000 klocków Lego. Budowle obu sportowców pochłonęły 3 miesiące pracy 15 osób - konstruktorów i budowniczych.

Human Body - nietypowa lekcja biologii. Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

Interaktywna Mapa Europy. Wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.

Najwyższy człowiek w historii. Rekonstrukcja postaci najwyższego, mierzącego 272 cm, człowieka w historii - Roberta Wadlow'a. Do zbudowania tak wysokiej postaci w skali 1:1 nie wykorzystano żadnego wewnętrznego stelaża. Model zatem składa się wyłącznie z klocków - zużyto ponad 100 tysięcy elementów.

Instrumenty muzyczne. Makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne, takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć instrumenty wykonane z tego nietypowego budulca, ale także posłuchać każdego z nich.

Dodatkowo będą takie budowle, jak: wielka kolekcja STAR WARS, makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie, m.in. EREBOR i€“ Samotna Góra, Wioska i Zamek Średniowieczny oraz Hit Wystawy - makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie - rodzinną posiadłość głównych bohaterów €žPana Tadeusza€ poematu Adama Mickiewicza.

FUN PARK. Oprócz budowli do podziwiania, organizator przygotował również Strefę Zabawy klockami czyli FUN PARK. Największa w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parkuznajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. We Wrocławiu będzie można €žrysowa思 i pisa思 klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków będą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.

Wystawa zostanie otwarta 17 listopada. Jest objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka. Uwaga! 19 listopada wystawa będzie nieczynna. Tego dnia na stadionie rozgrywany jest mecz Śląska Wrocław.