Powstają podcasty tematyczne, oprowadzanie po wystawach z komentarzem przewodnika jest możliwe online, a na spacer wirtualny można się wybrać bez konieczności wychodzenia z domu.

Wirtualne zwiedzanie - sposób na domową atrakcję

Wystawy stałe w konkretnych ośrodkach mają swoje honorowe, dobrze udokumentowane w internecie miejsce. W wielu muzeach można online obejrzeć eksponaty, poczytać bądź wysłuchać lektora opowiadającego ich historię.

Dynamika epidemi nie pozwoliła się przygotować nikomu. Zorganizowane wystawy czasowe przepadną nieobejrzane z bliska. Jedną z takich wystaw jest przygotowany przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu zbiór eksponatów Wielkanocnych. Wrocławskie muzeum problem rozwiązuje umieszczając materiały na swojej stronie. 

Wirtualne muzea - obejrzyj eksponaty w sieci

Spacery wirtualne w swojej ofercie ma kilka muzeów we Wrocławiu i na świecie. Przykładem jest Muzeum Współczesne, w którym podczas spaceru wirtualnego zwiedzić można jedną z wystaw. Sztuka współczesna jest tam prezentowana w bryle historycznego schronu przeciwlotniczego. 

Strona  kulturadostepna.pl Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa kulturowego ma dostępnych wiele spacerów wirtualnych po polskich zabytkach. Podobny zbiór można znaleźć na stronie e-muzeum.eu gdzie są dostępne dziesiątki muzeów. 

CZYTAJ TAKŻE: