- Mam na imię Łukasz. Jestem po amputancji nogi poniżej kolana. Moja historia rozpoczyna się w lipcu 2017 r. Wtedy doszło do zmiażdżenia nogi, złamania kości udowej, łonowej i krzyżowej- mówi Łukasz Ostrowski, podopieczny fundacji Votum.

Mimo wypadku i ogromnego bólu fizycznego, a także psychnicznego. Podopieczny fundacji Łukasz Ostrowski wstał na nogi i jest bardzo aktywnym człowiekiem.

- Postanowiłem w tym wszystkim, że będę parł do przodu i nie będę się w niczym ograniczał. Chodzenie po schodach, bieganie, skakanie, praca, rodzina, to wszystko zbudowało mnie do tego, żeby wrócić do zdrowia - dodaje Łukasz Ostrowski, podopieczny fundacji Votum.

Akcja wytrenuj się w pomaganiu jest dla każdej osoba, która poprzez własny trening mogła by pomóc w rehabilitacji Łukasza Ostrowskiego. Konkurencje w jakich można startować to bieg na 10 km, czy kolarstwo na 100 kilometrów.

- Mamy na to trzy miesiące, więc można rozłożyć ten dystans. Można go podzielić na kilometrowe odcinki każdego dnia np. na rowerku stacjonarnym - podkreśla Monika Szwarc, z fundacji Votum.

Wyniki są zliczane za pomocą scrennów z dowolnej aplikacji, lub danych z zegarka z GPS-em. Wirtualne zawody mają na celu zmotywowanie osób, które zostają w domu do aktywności fizycznej.

- Chodzi o to, żeby się ruszać, zmotywować się do wspólnego ścigania, a także pomóc Łukaszowi - dodaje Monika Szwarc, z fundacji Votum.

Więcej informacji na temat wydarzenia i zapisy można znaleźć na facebooku wpisując wirtualne zawody dla Łukasza.