Pacjenci są przenoszeni ze szpitali do szpitali, ponieważ 4 placówki w całym województwie mają zostać poświęcone tylko i wyłącznie koronawirusowi. Będą gotowe do soboty.

Na najbliższe dni następnego tygodnia jeszcze zwiększamy dodatkowo dużą pulę miejsc - mówi Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

Do przymusowej kwarantanny wykorzystywane będą także akademiki, schroniska młodzieżowe i sanatoria. Miasto przeznaczyło ponad 1 milion złotych na zakup sprzętu dla szpitali.

Kwota ponad 1 300 000 złotych na zakup karetek. Jedna trafi do szpitala wojskowego, druga do szpitala klinicznego. Będą pomagały w transporcie i leczeniu osób z koronawirusem - tłumaczy Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego uruchomiło specjalne numery poświęcone seniorom. Granice miasta nie zostają zamknięte. Nie zmienia się także funkcjonowanie wrocławskiego MPK.

Komunikacja miejska funkcjonuje i funkcjonować będzie. Nie pozbawimy mieszkańców miasta możliwości korzystania z niej - dodaje prezydent.

Otwarte pozostają także wszystkie sklepy, które będą stale zaopatrywane. Zaczyna bowiem brakować niektórych produktów. Według mieszkańców największe problemy są z papierem toaletowym, makaronami, ryżami i kaszą.

Aby zminimalizować ryzyko kolejnych zarażeń, należy pamiętać o stosowaniu podwyższonych standardów higieny.