WOŚP już gra dla laryngologii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Finał z głową” to hasło przewodnie 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu laryngologicznego, otolaryngologicznego oraz do diagnostyki głowy. To już kolejny finał dla tej dziedziny medycyny. Tu bardzo potrzebne są pieniądze.

Potrzebujemy sprzętu, a ten sprzęt jest bardzo drogi. To nie są zwykłe komputery. Musimy utrzymać wysoki poziom diagnostyki i leczenia zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, konsultacje, organizowane przez szpital, będą miały głównie formę teleporad, ale każdy pacjent z niepokojącymi dolegliwościami lub objawami, zostanie zaproszony na wizytę osobistą. Dzięki badaniom lekarze chcą dotrzeć między inymi. do osób zagrożonych nowotworami, w tym głowy i szyi i do pacjentów z niedosłuchem, kwalifikujących się do wszczepienia implantów. W niedzielę, podczas porad stacjonarnych, mali pacjenci będą diagnozowani w zakresie chirurgii, urologii i ortopedii dziecięcej – mówi prof. Tomasz Zatoński, kierownik Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Lekarze z kliniki będą konsultowali pacjentów wraz z prof. Alicją Chybicką, szefową Przylądka Nadziei USK oraz prof. Dariuszem Patkowskim i zespołem Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej USK.

Wykonujemy cały pakiet badań otolaryngologicznych, diagnostyki i leczenia. Przeprowadzamy w szpitalu wysokospecjalistyczne zabiegi, także onkologiczne u dzieci i dorosłych. Mamy także program wszczepiania implantów słuchowych i tu też potrzebny jest specjalistyczny sprzęt – mowi lek. med. Karolina Dorobisz, Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Program badań przesiewowych w USK:

25 stycznia (poniedziałek) i 26 stycznia (wtorek) w godz. 9.00-13.00 – teleporady w zakresie:
– otolaryngologii (nr tel. 882 742 661) 

– otolaryngologii dziecięcej (nr tel. 882 742  198)

27 stycznia (środa) w godz. 9.00-13.00 – teleporady oraz kwalifikacja do badań endoskopowych osób z objawami nowotworów głowy i szyi. Adresowane do wszystkich pacjentów, a zwłaszcza palaczy tytoniu, u których występują objawy: niegojące się owrzodzenia w jamie ustnej; czerwone lub białe naloty w jamie ustnej; ból gardła; przewlekła chrypka; ból w trakcie przełykania i problemy z połykaniem; guz na szyi; jednostronna niedrożność nosa; krwawy wyciek z nosa; pieczenie języka (nr tel. 882  742 661 lub 882  742  198)

28 stycznia (czwartek) w godz. 9.00-13.00 – teleporady dla pacjentów z zaburzeniami słuchu, kwalifikacje do wszczepiania implantów ślimakowych (nr tel. 882  742 661 lub 882  742  198)

29 stycznia (piątek) 

– w godz. 10.00-16.00 – teleporady w zakresie pediatrii, udzielane przez prof. Alicję Chybicką, kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej (nr tel. 882 744 655)
– godz. 9.00-13.00 – teleporady w zakresie otolaryngologii i otolaryngologii dziecięcej (nr tel. 882 742  198)

31 stycznia (niedziela) w godz. 10.00-16.00 – stacjonarne badania z zakresu chirurgii, urologii i ortopedii dziecięcej, udzielane przez zespół specjalistów Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej (Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, ul. Borowska 213, przychodnia bud. L, parter, gab. 1.02 d). Prosimy w miarę możliwości o wcześniejsze zapisy w sekretariacie kliniki tel. 71 736 49 00 (pn.-pt. w godz. 8.00-14.00).  

Zobacz również

Trwa intensywna kampania przed drugą turą wyborów, która już w niedzielę 21 kwietnia. Kandydaci na prezydenta Wrocławia – czyli urzędujący prezydent Jacek Sutryk oraz posłanka Trzeciej Drogi Izabela Bodnar codziennie spotykają się z mieszkańcami różnych osiedli i organizują konferencje prasowe. W I turze wygrał Jacek Sutryk, który uzyskał 34% poparcie. Niewiele mniej, bo 29% otrzymała Izabela Bodnar.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy