Lodowiska do końca marca zapraszają wszystkich miłośników jazdy na łyżwach. Na ul. Spiskiej, Wejherowskiej, czy Stadionie Wrocław można jeździć od rana do wieczora. Na miejscu także można wypożyczyć sprzęt.

- Widzimy, że zainteresowanie łyżwiarstwem we Wrocławiu jest dosyć spore. Mamy w stolicy Dolnego Śląska cztery lodowiska sezonowe. W tym sezonie uruchomiona także ślizgawkę na Stadionie Wrocław - mówi Maciej Moczko, WCT Spartan.

W ostatni weekend lutego można odwiedzić również miejską Dżunglę. Tropikalne gady, olbrzymie pająki i wiele innych zwierząt. Wszystkie te stworzenia można zobaczyć, a niektóre nawet dotknąć.

- Posiadamy kilka zwierząt niebezpiecznych. Jeśli chodzi o skorpiony czy pająki, to absolutnie wszystkie gatunki na świecie są jadowite. Jednak ptaszniki, które my posiadamy, mają słaby jad. Najbardziej niebezpiecznym zwierzęciem, które zamieszkuje Miejską Dżunglę jest skolopendra - informuje przewodnik w Miejskiej Dżungli Jakub Adamus.

Miejska Dżungla znajduje się na wrocławskim tarnogaju. W galerii BWA odbywa się międzynarodowa wystawa invisibile - niewidzialne.

- Wybraliśmy do współpracy dwie uczelnie z innych kontynentów z USA i Nowej Zelandii. Chciałyśmy zobaczyć to zderzenie kulturowe, jak ludzie z innych kultur potrafią się dogadać ze sobą za pomocą sztuki, czy prace ich ze sobą korespondują - mówi Aleksandra Trojanowska, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

- Te prace łączy podejście do sztuki. Chociaż to było mało planowane na początku widać ludzi z różnych kontynentów, którzy nadają na tych samych falach - dodaje Sarah Epping, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Wystawa jest bezpłatna i otwarta do 21 marca, czyli do pierwszego dnia wiosny w galerii studio BWA Wrocław przy ul. Ruskiej. W każdą sobotę i niedzielę odbywają się także spacery z przewodnikiem w Ogrodzie Botanicznym.

- To jest nowy cykl od trzech lat, dzięki czemu można zwrócić większą uwagę na kolekcję szklarniowe, dowiedzieć się czegoś więcej na temat roślin. Podczas spaceru z przewodnikiem możemy zobaczyć wanilie, monstery, pieprz, czy inne rośliny - mówi Karolina Sokołowska, przewodnik Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.

Wstęp na zimowe zwiedzanie jest biletowany. W najbliższy weekend na Stadionie Wrocław odbędą również się Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego. Organizatorzy zapowiadają, że ma być to największa tego typu impreza turystyczna w tej części Polski. Targi rozpoczną się w najbliższy piątek, 28 lutego o godzinie 10:45 i potrwają do niedzieli. Kopalnia - Strefa Wakacji zaprasza co niedziele na morsowanie. Co daje kąpiel w lodowatej wodzie?

- Poprawia nasze krążenie ma również bardzo wiele zalet psychicznych. Przełamujemy swoje bariery i strach przed zimnem, wzmacnia nas to i rozwija - podkreśla Krzysztof Gajewski, stowarzyszenie pływanie bez piany.

Morsowanie i zimowe pływanie potrwa do 29 marca w każdą niedziele.

Dla osób kochających muzykę Fryderyka Chopina w Sky Towerze odbędą się koncerty z okazji dwieściedziesiątych urodzinn wielkiego kompozytora. Wydarzenie potrwa trzy dni od piątku do niedzieli i odbędzie się na parterze budynku. Wstęp jest bezpłatny.