- Pomagamy naszym rodakom, którzy z dnia na dzień zostali bez pracy, bez dachu nad głową i środków - mówi Ekaterine Mantidze, Konsulat Honorowy Gruzji we Wrocławiu.

- Dużo głosów do mnie docierało, że jest taka duża potrzeba, dlatego zrobiłyśmy taką zrzutkę - podkreśla Sara Blejwas, koordynatorka akcji wspieramy obcokrajowców.

Wrocławianki stworzyły zbiórkę na zrzutce wspieramy obcokrajowców, a akcja ruszyła, dzięki datkom osoby zaangażowane w projekt już pomogły wielu osobom potrzebującym.

- Dzięki akcji zrobiliśmy zakupy naszym rodakom - podkreśla Ekaterine Mantidze, Konsulat Honorowy Gruzji we Wrocławiu.

- Wracam z mieszkania, gdzie będzie mieszkał Vladyslaw z Ukrainy, który uległ wypadkowi w tym okresie. Będzie miał jedzenie, opiekę i rehabilitację za darmo, dzięki pomocy - dodaje Sara Blejwas, koordynatorka akcji wspieramy obcokrajowców.

Akcja wspieramy obcokrajowców już ma sukcesy na swoim koncie, ale pragnie wspierać kolejne osoby jeszcze bardziej. W tym celu potrzebuje pomocy innych mieszkańców Wrocławia.

- Można nam pomóc wpłacając jakiś datek, lub włączyć się w akcję i dostarczać np. zakupy dla osób potrzebujących - podkreśla Sara Blejwas, koordynatorka akcji wspieramy obcokrajowców.

Grupa także będzie wdzięczna za jakąkolwiek informacje na temat miejsc pracy dla cudzoziemców. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na zrzutce i facebooku wspieramy obcokrajowców.