Wrocławska Noc IT

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław miastem IT. Jest to najszybciej rozwijający się sektor w naszym mieście. Po raz XXI została zorganizowana noc IT. Głównym tematem wydarzenia była wirtualna rzeczywistość.

– VR kojarzony jest z rozrywką, grami, zabawą natomiast my pokażemy, jak można go wykorzystać w  biznesie, medycynie, sztuce a także edukacji – mówi Joanna Owczarek, Centrum Kompetencyjne AB S.A.

Podczas nocy IT można było zobaczyć technologię zaawansowane związane z VR. Między innymi za pomocą wirtualnego symulatora można nauczyć się ratować ludzkie życie. Jest to program szkoleniowy.

– Program fizycznie wprowadza nas do wirtualnej rzeczywiści, gdzie mamy szansę nauczyć się ratować życie krok po kroku, gdzie mamy resuscytacje krążeniowo oddechową, wezwanie pomocy – podkreśla Grzegorz Kobuszewski, Prezes spółki 4 Help VR.

Symulatora  VR można używać np. do nauki pierwszej pomocy, gdzie osoba, która ma założone okulary VR,   wciela się  w postać ratownika. Technologia wirtualnej rzeczywistości ma bardzo wiele zastosować w różnych dziedzinach życia, między innymi w biznesie. 

– Pojawia się to przy projektowaniu samochodów. Używa się zaawansowanego oprogramowania do projektowania, modelowania w trójwymiarze, dzięki googlom mogą podejrzeć, jak one wyglądają i dopracować – mówi Bartosz Żuk z firmy HTC. 

VR pomaga także w medycynie, na przykład pacjentom zmagającym się z rakiem, aby naładować ich pozywtyyną energią i pomóc w zapomnieniu o fizycznych dolegliwościach.

Pozwala przestawić ich tor myślenia, podejście na to pozytywne, aby odizolować ich od szpitala i skierować na dobre tory, żeby zaczęli walczyć, a taka walka potrafi zdziałać cuda – dodaje Bartosz Żuk z firmy HTC

VR również działa cuda, a technologia będzie coraz szybciej się rozwijała i pomagała różnym dziedzinom życia.