- WROsound to letni, miejski festiwal, którego zawsze we Wrocławiu brakowało. Zaczynaliśmy w Imparcie, jeszcze z nazwą wrocławski sound. Później zmieniła się ona na WROsound - mówi Daria Kubasiewicz ze Strefy Kultury Wrocław.

Gwiazdy WROsound: Thylacine, Meek, Oh why? i inni

Festiwal ma już dwanaście lat. Od tamtej pory jego specyfika i brzmienie zmieniały się wraz z zapraszanymi gośćmi. Przez lata na festiwalu pojawili między innymi PRO8BL3M, Sokół i goście, a także Christopher Michael Taylor znany jako Sohn.

- Stawiamy na mieszanki, premiery, na zagranicznych i polskich artystów. Jest miejsce na hip-hop, odrobinę jazzu i dobrych pisarzy piosenek - dodaje organizatorka.

Choć do wydarzenia zostało jeszcze trochę czasu, to organizatorzy ogłosili już pierwszy artystów, którzy w lipcu odwiedzą stolicę Dolnego Śląska.

- Do tej pory ogłosiliśmy francuskiego artystę Thylacine z elektroniką i nowymi pomyśłami. Z polskich artystów - Meek, Oh why? to takie połączenie hip-hopu i jazzu i MIN t - artystka z Wrocławia, która na co dzień mieszka w Berlinie - zdradza Kubasiewicz.

Bilety na WROsound 2020

Pierwsze bilety są już dostępne w sprzedaży. Podążając za światowymi i ogólnopolskimi trendami organizatorzy zaproponowali m.in. karnety na cały festiwalowy weekend. Gwiazd nie powinno zabraknąć.

- Przede wszystkim koncert zamknięcia - 19 lipca zagra Woodkid, który w tym roku wraca po pięciu latach z nową płytą - dodaje organizatorka.

Festiwal na placu Społecznym rozpocznie się 17 lipca i potrwa dwa dni.