- Ten gniew, ta złość, te emocje buzują w nas. Teraz z trochę innego powodu, ale wcześniej też buzowały. Staramy się przyglądać i to robiliśmy w tym procesie, o tym jest ten spektakl, temu, kiedy gniew jest czymś, co potrzebuje ujścia i kiedy to ujście jest bezpieczne - mówi Marek Gluziński, performer dramaturg Stadia Matejka.

Spektakl Studia Matejki dostępny będzie od czwartku 30 kwietnia do niedzieli 3 maja. „Wściekły człowiek” miał swoją premierę w 2018 roku i był nastawiony na interakcję z widzami. Spektakl w internecie nie będzie jednak pozbawiony emocji.

To jest nowe wyzwanie, które w ogóle stoi przed teatrem. Nie tylko interaktywnym. Za każdym razem, kiedy on się mieści w szklanym ekranie, to jest zupełnie inne wydarzenie - dodaje Aleksandra Kugacz-Semerci, aktorka performatorka Studia Matejka.

Gniew może przybierać różne formy. Różnie może być też wyrażony. Dla odbiorcy spektakl ma być pewnego rodzaju przeżyciem tych emocji i oczyszczeniem się z nich.

Nie tyle zły musi być w tym momencie. Trochę chodziło Nam o to, żeby przypomniał sobie, jak to bywa zły. Druga rzecz, która jest ważna i te słowa padają - to mamy prawo być źli - zaznacza Aleksandra Kugacz-Semerci, aktorka performatorka Studia Matejka.

Chcielibyśmy, żeby tę formułę katharsis w teatrze od dawien dawna, które jest kluczem w teatrze, również tutaj umożliwić. Mamy nadzieję, liczymy na to, dlatego zapraszamy - dodaje Marek Gluziński, performer dramaturg Stadia Matejka.

Link do spektaklu dostępny jest na wydarzeniu Studia Matejki i Instytutu Grotowskiego na Facebooku. Początek spektaklu w czwartek 30 kwietnia o godz. 19:00.