- Wszystko odbywa się w sposób ograniczony. W  tym samym czasie w wydziale może przebywać maksymalnie 6-7 klientów ze względów bezpieczeństwa - mówi Kamil Kasina, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji.

Mieszkańcy są przyjmowani przy trzech stanowiskach podzielonych ze względu na to, jaką sprawę chcą załatwić. Składane wnioski mogą dotyczyć rejestracji pojazdów, dokumentów związanych z prawem jazdy oraz pozostałych sprawy dotyczących komunikacji. Cały proces odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności. 

- Przed wejściem jest dezynfekcja rąk i mierzenie temperatury. Obowiązkowe są także maseczki . Pracownik zabiera interesanta, załatwia z nim sprawy, odprowadza i zabiera kolejnego - tłumaczy Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego. 

Mimo że wydział komunikacji powraca do stacjonarnego funkcjonowania, to starostwo powiatowe zapewniło także dodatkową możliwość załatwienia swoich spraw.

- Od jakiegoś czasu realizujemy wizyty w terenie. Pracownicy naszego wydziału jeżdżą do poszczególnych gmin i tam na miejscu w porozumieniu z władzami gminy, obsługują klientów. Jakby zsumować klientów obsługiwanych zdalnie i tych stacjonarnie, to może się okazać, że ta liczba taka jak przed pandemią - dodaje zastępca dyrektora.

- Może się okazać, że ta liczba nawet będzie większa niż w poprzednich latach - podsumowuje starosta.

Wydział Komunikacji przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:45 do 15:00.