Akcja od sześciu lat gromadzi zaprzyjaźnione instytucje kultury, muzyków, artystów wizualnych, ludzi sztuki, projektantów mody, organizatorów imprez i firmy prywatne. Od 2012 roku wydarzenie odbywa się cyklicznie, dwukrotnie w ciągu roku – na przełomie maja i czerwca oraz we wrześniu.

Jedenaście poprzednich edycji akcji spotkało się z dużym zainteresowaniem ludzi dobrej woli, którym nie jest obcy los zwierząt i pragną wesprzeć szczyty cel. Udało się zebrać i przekazać zwierzakom prawie dziewięć ton niezbędnego pożywienia oraz setki przydatnych akcesoriów.

Dwunasta edycja składać się będzie z dwóch części: dziennej i nocnej. Część dzienna skierowana jest do wszystkich zainteresowanych, również tych najmłodszych. W programie zbiorowa wystawa zaproszonych artystów, warsztaty plastyczne i ekologiczne, strefa mody, relaksu, gastronomii, stoiska fundacji prozwierzęcych. Będziemy mogli również zobaczyć artystów podczas tworzenia dzieł i dołączyć do wspólnego malowania. W części nocnej przeniesiemy się w klimat neonowej dżungli i rafy koralowej, a to wszystko w rytmach tropikalnej elektroniki.

Zasady uczestnictwa w wydarzeniu są niezmienne. Wybierając się na imprezę, należy zabrać ze sobą prezent dla zwierzaka. Może to być karma czy też koce lub legowiska. Każdy darczyńca będzie miał szansę otrzymania kulturalnej nagrody przygotowanej przez partnerów akcji.

W wystawie udział wezmą: Wojciech Brewka, Krzysztof Cichoń, Zhen Shen, Dorota Korotko, Michał Niedziewicz. Muzyczne stery przejmą: Senthia, Keczup, Verlake, Mariusz Wieczorek.