Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z Kłodzka otrzymali informację o ujawnieniu w jednym z mieszkań ciała 40-letniego mężczyzny. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze wchodzący w skład grupy operacyjno-dochodzeniowej, którzy wykonywali tam czynności pod nadzorem prokuratora.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z kłodzkiej komendy już następnego dnia namierzyli osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Następnie funkcjonariusze zatrzymali 45-latka podejrzewanego o pobicie. Wstępne ustalenia policjantów potwierdziły, że mężczyzna kopiąc 40-latka spowodował u niego obrażenia ciała, które doprowadziły do zgonu.

W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali też dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego, w wieku 38 i 48-lat. Okazało się, że mężczyźni przed pobiciem wspólnie i w porozumieniu wywieźli samochodem 40-latka do lasu, pozbawili go wolności.

Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły Prokuratorowi Rejonowemu w Kłodzku na przedstawienie 45-letniemu mieszkańcowi powiatu kłodzkiego zarzutów pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a 38 i 48 letnim mężczyznom zarzuty przestępstwa zmuszania do określonego zachowania i pozbawienia wolności.

Sąd zastosował wobec wszystkich zatrzymanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.