Millennium Docs Against Gravity to nie tylko największy w Polsce festiwal celebrujący dokument, ale i trzecia co do popularności impreza dokumentalna w Europie - w zeszłym roku w festiwalowych projekcjach i wydarzeniach towarzyszących wzięło udział ponad 50 000 widzów.

Dla publiczności (która, poza Wrocławiem, może uczestniczyć w festiwalu także w Warszawie, Gdyni, Lublinie i Bydgoszczy) przygotowano to, co najlepsze w światowym filmie non-ficiton: kuratorska selekcja filmów obejmuje ponad 100 filmów, wśród których nie zabranie najgłośniejszych tytułów z festiwali na całym świecie, zdobywców prestiżowych nagród i najbardziej ekscytujących debiutów.

Jednym z niewątpliwych przebojów nadchodzącej edycji będzie nominowany do Oscara "Nie jestem twoim murzynem" Raoula Pecka, opowiadający historię segregacji rasowej, prześladowań i walki o prawa Afroamerykanów w USA, oraz najnowszy film Siergieja Łoźnicy "Austerlitz", będący kompleksowym portretem turystów odwiedzających muzea w byłych obozach Zagłady. W programie także ostatni film Michaela Glawoggera "Bez tytułu".

Kolejną uwielbianą przez polską publiczność gwiazdą jest Ulrich Seidl – widzowie tegorocznej edycji festiwalu zobaczą jego najnowsze "Safari", w którym Seidl portretuje austriackich myśliwych, zażywających "uroków" mordowania zwierząt w afrykańskim rezerwacie. W "Zero days" zdobywca Oscara Alex Gibney odkrywa przed nami fenomen Stuxnet – samoreplikującego się wirusa komputerowego odkrytego przez międzynarodowych ekspertów IT w 2010 roku. A to dopiero początek filmowych emocji.