- To jest nowy cykl od trzech lat, dzięki czemu można zwrócić większą uwagę na kolekcję szklarniowe, dowiedzieć się czegoś więcej na temat roślin. Podczas spaceru z przewodnikiem możemy zobaczyć wanilie, monstery, pieprz, czy inne rośliny - mówi Karolina Sokołowska, przewodnik Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.    

Historie roślin, szczególnie tych egzotycznych, które znajdują się  w ogrodzie botanicznym są wyjątkowe. Epifity w strefie tropikalnej na świecie stanowią około 30-stu procent roślinności.  

- Są to rośliny, które rosną bez podłoża. Mają bardzo przekształcone korzenie, a wodę i składniki pobierają przez komórki liści - dodaje Karolina Sokołowska, przewodnik Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.    

Podczas zwiedzania można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o każdej grupie roślin, a także zobaczyć kwitnienie w zimie. Wycieczki z przewodnikiem cieszą się dużym zainteresowaniem.  

- Jestem pierwszy raz we Wrocławiu i tym ogrodzie i jest pięknie. Zainteresowały nas rośliny egzotyczne - podkreślali zwiedzający.  

Ogród botaniczny zimą będzie można zwiedzać w każdy weekend do 22 marca.