Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą od soboty 8 lutego. Dotyczą aż 14 linii komunikacji miejskiej, między innymi tramwajów 31 i 32, a także autobusów 106 i 148. Dla kierowców najistotniejszy będzie zakaz skrętu w lewo z ulicy Kazimierza Wielkiego w kierunku Krupniczej. Ma to odciążyć i tak zakorkowaną ulicę.

Przyczyną tych wszystkich zmian jest wyłączenie ruchu tramwajowego na Podwalu między placem Legniorów a placem Jana Pawła II - mówi Andrzej Brzoza z Wydziału Inżynierii Miejskiej. 

Wykonawca przystąpi do rozbiórki torowiska, a także przebudowy podziemnych sieci. Ruch tramwajowy powróci tam najwcześniej za pół roku. 

Przebudowywane będą prerony przy ulicy Piłsudskiego, żeby uwzględniały nową trasę. Pojawią się nowe rozjazdy, krzyżownice i łuki - dodaje Wojciech Kaim, kierownik projektu Wrocławskich Inwestycji. 

Na placu Orląt Lwowskich zmieni się sygnalizacja świetlna. Przez Piłsudskiego piesi będą mogli przejść za jednym razem, a na Strzegomskiej pojawi się specjalne oznaczenie, które poinformuje kierowców, że autobus musi zmienić pas, żeby zjechać na przystanek.

Mówiąc prosto, musimy rozebrać to, co tam funkcjonuje i ubrać w nową linię tramwajową tak, aby zafuncjonowało to na nowo - tłumaczy Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

Informacje o wszystkich zmianach dla kierowców i pasażerów można znaleźć na stronie Wrocławskich Inwestycji. W akcje informacyjną zaangażowana jest również Straż Miejska.

- Ulotki będą rozdawane rano i po południu na placu Orląt Lwowskich i placu Jana Pawła II - mówi Wojciech Forysiak z Wrocławskiej Straży Miejskiej. 

Rodzice, którzy mają dzieci we wrocławskich szkołach otrzymają SMS z informacją o zmianach.