- Dziewczyny tańczą dziś zumbę. W świetlicy w Wojnowicach odbywają się sportowe zajęcia dla pań. Jutro mamy pilates i jogę. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, jest pozytywna energia - mówi Martyna Tomsia, przewodnicząca KGW Malinowe Dziewczyny. 

Zumba króluje na świetlicy w Wojnowicach

Zajęcia odbywają się we wtorki i środy w świetlicy w Wojnowicach, każdy może dołączyć. Obecnie grupa taneczna liczy około piętnaście Pań, które zarażają innych bardzo dobrą energią. 

- Tu jest zupełnie inna atmosfera niż w klubach fitness. Dziewczyny są zaanagażowane, pełne energii i uśmiechu, bardzo chcą tańczyć i ćwiczyć - podreśla Małgorzata Zawiślak, instruktorka zumby. 

Zumba jest dla każdego, niezależnie od wieku. Można  nauczyć się jej krok po kroku. W Gminie Czernica panie tańczą dla towarzystwa, a także, żeby czuć się lepiej i zadbać o swoje zdrowie.

- Sam to, że można się poruszać, żeby nie tylko w domu siedzieć i cały czas te same obowiązki. Można spotkać się ze znajomymi i zadbać o siebie - mówi Joanna, uczestniczka zajęć z zumby.

Wojnowice zapraszają na gimnastykę dla seniorów

W świetlicy w Wojnowicach od marca w każdy wtorek będą także organizowane zajęcia dla seniorów. - Ruszamy z zajęciami dla seniorów, będzie to gimnatystyka dostosowana do wieku i możliwości osób starszych. Wiemy, jak to jest ważne, żeby takie osoby wychodziły z domu i prowadziły aktywność fizyczną, która wzmocni ich serce i poprawi kondycję. Będzie to miało też aspekt towarzyski - dodaje Małgorzata Zawiślak, instruktorka zumby.

Organizatorem zajęć dla mieszkańców gminy są Malinowe Dziewczyny, czyli  nowoczesne koło gospodyń wiejskich z Wojnowic