- Czasy są trudne, pandemia dotknęła wiele osób, dlatego chcemy pokazać, że życzliwość można zacząć od prostego gestu, który nic nie kosztuje - mówi Katarzyna Stępniak, Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Dla wrocławian zapytanych o życzliwość, zwłaszcza w czasie pandemii, recepta wydaje się być prosta - uśmiech, ale nie tylko od święta i czysta dobroć, którą każdy w sobie ma. Największą atrakcją tegorocznych obchodów jest muzyczny konkurs z wokalistką Cleo w roli głównej. Do słów Magdaleny Zawartko dopasowano muzykę z piosenki Cleo - „Łowcy gwiazd”. Życzliwą piosenkę należy nagrać solo lub w zespole i wysłać do 7 grudnia na adres mailowy socialmedial.um.wroc@gmail.com.

- Dla zwycięzców w obu kategoriach czeka ciekawa nagroda, czyli nagranie tej piosenki razem z Cleo - dodaje Katarzyna Stępniaka.

Na wrocławskim rynku stanęły unikatowe słoneczniki, wykonane z klocków LEGO. Symbol kreatywności połączony z życzliwością pozostanie tam do 24 grudnia. Inicjatywa, która pozostanie już na stałe, to zmiana nazw przystanków autobusowych. Zamiast przystanków na żądanie, mają pojawić się przystanki na życzenie. 

- Brzmi to fajniej i życzliwej. To akcja, która odbędzie się w najbliższym czasie, także proszę wypatrywać zmienionych nazw przystanków - podsumowuje Katarzyna Stępniaka.

Dzień życzliwości 21 listopada ma tylko przypominać o tym, co powinno być normalnością. Teraz normalne i zalecane są maseczki i dystans społeczny, to jednak, jak zauważyli wrocławianie, nie musi stać na drodze, by umilić komuś dzień.