Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 26. już w drugą niedzielę 2018 roku - 14 stycznia. We Wrocławiu świętowanie rozpocznie się jednak już w piątek i potrwa cały weekend. Sprawdźcie, kto zagra i co będzie się działo w stolicy Dolnego Śląska podczas tegorocznego finału WOŚP.
Dżem, znany aktor Arek Jakubik z zespołem Dr Misio, Lipali, Hurt, Koniec Świata, Bubliczki, Wolna Grupa Bukowina a także shantymani, Metalowe Dziewczyny, Gitarowa Orkiestra Krasnoludków oraz pokaz zabytkowych pojazdów – to tylko niektóre atrakcje w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu. Podczas trwającego od 12 do 14 stycznia święta wystąpi m.in. kilkudziesięciu wykonawców reprezentujących wszystkie pokolenia i niemal wszystkie gatunki muzyczne.

Tegoroczny Finał będzie podporządkowany pozyskaniu środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę ponad 120 mln złotych.