Miał się odbyć 10 stycznia, ale z uwagi na narodowa kwarantannę odbędzie się dopiero 31. 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak co roku zaleje całej Polskę czerwonymi sercami.
W najnowszym odcinku Rafał Dutkiewicz zabierze nas na spacer po Ostrowie Tumskim. Dowiemy się m.in w jaki sposób Mikołaj Kopernik jest związany z Wrocławiem oraz poznamy legendę o Bramie Kluskowej.
W świątecznym odcinku Rafał Dutkiewicz opowie o historii wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz o swojej kolekcji szopek.
W kolejnym odcinku Wroopowieści Rafał Dutkiewicz zabiera nas do Parku Grabiszyńskiego, gdzie opowiada o Pomniku Wspólnej Pamięci. Komu jest poświęcony i w jaki sposób powstał?
Został uruchomiony punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”. W Urzędzie Miejskim w Siechnicach będzie można uzyskać pomoc między innymi przy wypełnianiu wniosków.
Jak wygląda praca paleozoologa i co można znaleźć w jaskiniach? Naukowcy Uniwersytetu Wrocławskiego pokazują najnowsze odkrycia i wykopaliska.
Polityka zachęcania biznesu do inwestowania na terenie Gminy Siechnice przynosi rezultaty. Powstają nowe firmy oraz kolejne miejsca pracy.
Zakończył się remont kolejnych ulic w Gminie Siechnice. To jednak nie jedyne inwestycje, które zostały w ostatnim czasie zrealizowane.
Spotykają się regularnie, aby spędzić miło czas, a przy tym dobrze się bawią, przebierając w stroje z dawnych lat. Oto grupa pań, które tworzą Modowy Wehikuł Czasu z Czernicy.
Tym razem Rafał Dutkiewicz zabierze nas do Centrum Historii Zajezdnia. Dowiemy się też kto rozpoczął strajk „Solidarności” we Wrocławiu i czyj samochód stoi przed budynkiem.
Gmina Siechnice już po raz kolejny znalazła się w czołówce rankingu samorządów. To dzięki wielu inwestycjom i realizacji projektów związanych z ochroną środowiska.
Nie trzeba myć - trzeba zgniatać i opróżniać! Rozwiewamy mity na temat segregacji śmieci.
Pomimo pandemii koronawirusa w Imparcie udało się zorganizować przedstawienie. „Ku Betlejem” to spektakl, który opowiada o magii świąt Bożego Narodzenia.
Mimo pandemii koronawirusa inwestycje oświatowe w Gminie Siechnice nie ustają. Wśród nich jest między innymi budowa Szkoły Podstawowej nr 2.
Tym razem Rafał Dutkiewicz zaprowadzi nas do Afrykarium. Dowiemy się też, w jaki sposób ZOO Wrocław dba o dzikie zwierzęta oraz dlaczego warto odwiedzać to miejsce.
Nosorożec pojawił się na wrocławskim Rynku. Wszystko po to, aby uzmysłowić mieszkańcom, jak istotna jest pomoc dzikim zwierzętom w Indiach.
Zima, jak co roku, zaskoczyła kierowców. Jak wygląda proces odśnieżania miasta i czym sypane są drogi?
Skąd się wzięły i jakiej są płci? W najnowszym odcinku WRO OPOWIEŚCI Rafał Dutkiewicz mówi o historii wrocławskich krasnali.
W Gminie Trzebnica wykonywane są kolejne inwestycje. Jedną z nich jest remont drogi od Przyborowa do Koniowa.
W kolejnym odcinku WRO OPOWIEŚCI Rafał Dutkiewicz zabiera nas do Muzeum Pana Tadeusza, w którym znajduje się m.in. rękopis dzieła Adama Mickiewicza.
W kolejnym odcinku Rafał Dutkiewicz oprowadzi nas po Domku Miedziorytnika - pracowni Eugeniusza Geta-Stankiewicza. Historia poświęcona jest życiu i twórczości znanego artysty, który był związany z Wrocławiem.
Fundacja Art Transparent udostępnia archiwum swojej dotychczasowej działalności. Jeden z działów poświęcony jest Eugeniuszowi Geppertowi i Hannie Krzetuskiej-Geppert - czołowym przedstawicielom sceny plastycznej Wrocławia.
W dobie pandemii twórczość artystyczna przenosi się do internetu. Tam też prowadzone są „Lekcje sztuki”, w ramach których można porozmawiać z artystami, projektantami i kuratorami na temat współczesnych dzieł.
Trwa budowa szpitala tymczasowego we Wrocławiu. Ma pomieścić 400 osób chorych na koronawirusa.
Spłonęły w 1976 roku podczas pożaru Kościoła pw. Św. Elżbiety we Wrocławiu. Mowa o organach Michaela Englera, które obecnie są rekonstruowane.
Profesor Norbert Heisig ufunduje najwyższą w Polsce nagrodę za odkrycie naukowe. Kto będzie miał szansę otrzymać 200 tysięcy złotych?
Kondycja psychiczna mieszkańców Wrocławia, w związku z pandemią koronawirusa, pogarsza się. Jak zadbać o zdrowie psychiczne w czasie pandemii i gdzie szukać pomocy psychologicznej?
W najnowszym odcinku Rafał Dutkiewicz opowie o artystycznej stronie miasta oraz instalacjach i rzeźbach, które można zobaczyć we Wrocławiu.
Tramwaj „Feniks” wraca na tory. Ponownie będzie woził mieszkańców po Wrocławiu.
Uniwersytet Wrocławski wznawia program „Starszy Brat, Starsza Siostra”. W ramach akcji studenci będą pomagać uczniom i wspólnie odrabiać z nimi lekcje.
Obecnie lokale gastronomiczne mogą sprzedawać posiłki wyłącznie na wynos lub poprzez dostawę. Z tego względu dochód restauratorów spadł, a cała branża gastronomiczna jest w kryzysie. Miasto Wrocław postanowiło więc wesprzeć właścicieli restauracji, tworząc program „Wrocław na widelcu”.
Wrocławski Teatr Współczesny i Teatr Ad Spectatores łączą siły. W ramach współpracy wystawiają spektakl „Śledztwo” Stanisława Lema.
Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy przygotowała gratkę dla wszystkich czytelników. Już 6 listopada odbędzie się tam spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim.
Dzień zaduszny, Zaduszki to święto przypadające na 2 listopada. Tego dnia Kościół katolicki wspomina wszystkich zmarłych wiernych.
W czwartym odcinku Rafał Dutkiewicz przybliży nam historię wrocławskiej Synagogi Pod Białym Bocianem. Opowie również o tym skąd bierze się woda w mykwie i o remoncie ulicy Włodkowica.
MPK Wrocław nie musi już ćwiczyć jazdy w trudnych warunkach bezpośrednio na torach. Dzięki urządzeniu treningowemu motorniczy mogą szkolić się nawet w budynku zajezdni na specjalnie przygotowanej do tego maszynie.
Skąd bierze się cena za wywóz śmieci i dlaczego często dochodzi do przepełnień? Firma Ekosystem odpowiada na najczęściej zadawane pytania i rozwiewa wątpliwość mieszkańców.
W Marcinowie znajduje się nietypowe muzeum. Można tu zobaczyć praktycznie wszystko - od starego wozu strażackiego po obrazy, a nawet karuzelę.
Wrocławskie MPK od początku pandemii stara się dbać o bezpieczeństwo pasażerów dezynfekując swoje pojazdy. Jak wygląda taka dezynfekcja i czy na pewno w komunikacji miejskiej jest bezpiecznie?
Tym razem Rafał Dutkiewicz oprowadza nas po Kościele greckokatolickim przy pl. Nankiera we Wrocławiu. W trzecim odcinku dowiemy się: kto stworzył ikonostas, który znajduje się w świątyni, ile palców miał Henryk II Pobożny oraz o co poprosił Jan Maria Rokita Rafała Dutkiewicza?
Litera „w” to niewątpliwie jeden z symboli Wrocławia. Jak zmieniała się na przestrzeni lat i rozwoju miasta?
Fonoholizm to choroba XXI wieku. Dotyka młodszych, starszych - wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez telefonu.
W związku z niedawno obchodzonym Międzynarodowym Dniem Walki z Ubóstwem, mieszkańcy Nadodrza uruchomili zbiórkę dla najbardziej potrzebujących. Jak można pomóc?
Stara lodówka, zepsuta suszarka lub niepotrzebny telefon. Jak postępować z elektroodpadami?
Dzięki skutecznej akcji strażaków w Gminie Czernica udało się zapobiec podtopieniom. Zaangażowanie jednostek uratowało domy i posesje wielu mieszkańców przed zalaniem.
16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności. To święto, które ma na celu między innymi pogłębianie świadomości na temat globalnych problemów żywnościowych - w tym marnowania jedzenia.
Grupą szczególnie narażoną w czasie pandemii koronawirusa są osoby starsze, które często zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami. W trosce o ich bezpieczeństwo, rząd zadecydował o powrocie godzin dla seniorów.
16-18 października we Wrocławiu odbędzie się już 10. edycja Eklektik Session. Jak będzie wyglądał w tym roku festiwal?
Już niedługo na „Scenie pod regałem” będzie można usłyszeć największe polskie przeboje lat 60 i 70. Utwory minionych dekad zagrają Janusz Cedro i Tomasz Wendt.
MPK Wrocław wraca do stref buforowych w tramwajach i autobusach. To przez zwiększoną liczbę zachorowań na koronawirusa.
Cały kraj zostanie objęty żółtą strefą. Dla mieszkańców oznacza to jedno: obowiązek zakrywania ust i nosa - również na dworze.
W drugim odcinku programu Rafał Dutkiewicz opowie o Hali Stulecia. Dowiemy się również kto uczył się jeździć samochodem na terenach wystawowych oraz ile dysz ma Wrocławska Fontanna Multimedialna.
Mia, tak jak każde dziecko w jej wieku, powinna chodzić do szkoły i spędzać czas z rówieśnikami. Tymczasem czeka w Przylądku Nadziei na to, aż jej rodzice zgromadzą pieniądze potrzebne na jej leczenie.
W Gminie Siechnice zostały zainstalowane nowe stacje monitoringu jakości powietrza atmosferycznego. Dzięki nim mieszkańcy będą mogli osobiście czuwać nad czystością powietrza.
Na Stadionie Wrocław odbyła się pierwsza edycja kongresu gospodarczo-geopolitycznego. Na Forum G2 zgromadzili się światowi przedstawiciele biznesu, polityki i nauki.
Na początku września w Gminie Siechnice nastąpiły zmiany w komunikacji autobusowej. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli szybciej i wygodniej podróżować.
W pierwszym odcinku WRO OPOWIEŚCI Rafał Dutkiewicz oprowadzi nas po kościele św. Elżbiety we Wrocławiu. Tam też dowiemy się m.in. w jaki sposób budynek związany jest z rajcami miejskimi, kto i dlaczego stworzył witraż z Janem Pawłem II oraz skąd jest najlepszy widok na Wrocław.
Pod hasłem „Wrocław dla sprawiedliwości klimatycznej” uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego przeszli ulicami Wrocławia. Chcieli zwrócić uwagę społeczeństwa na to, że kryzys klimatyczny jest faktycznym zagrożeniem.
Gmina Siechnice dba o seniorów i osoby z niepełnosprawnością. W związku z tym opracowuje strategię dotyczącą pomocy i wsparcia tych grup społecznych.
Teatr Muzyczny Capitol wraca po przerwie z nowym sezonem i premierami. Na deskach będzie można zobaczyć „Lazarusa” - słynny musical Davida Bowie.
Obserwowanie ptaków może przyczynić się do zmiany postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. Tak przynajmniej twierdzi reżyserka nowego spektaklu „Miejski ptasiarz” Wrocławskiego Teatru Współczesnego.
Kontrowersje w sprawie nominacji bp Ignacego Deca do tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska nie maleją. Mieszkańcy zamierzają protestować w tej sprawie.
Już nie trzeba dzwonić na infolinie, aby dowiedzieć się, kiedy będzie wywóz śmieci. Ekosystem przygotował aplikację z harmonogramem, żeby pomóc mieszkańcom.
17 września przypada kolejna rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Szkoła Podstawowa nr 107 we Wrocławiu postanowiła więc w nietypowy sposób upamiętnić to wydarzenie.
Śmieci na chodnikach, ulicach i parkach są jednym z wielu problemów mieszkańców Wrocławia. Jak się okazuje, mogą one również stanowić inspirację dla artysty.
Pomimo pandemii koronawirusa, studenci zagraniczni przyjechali do Polski na studia. Przez pierwsze dwa tygodnie będą uczyli się języka, który ma im pomoc w swobodnym poruszaniu się po obcym mieście.
Zakończył się pierwszy etap pracy przy budowie skweru w centrum Wrocławia. Nowo powstała zielona przestrzeń znajduje się tuż obok Muzeum Architektury i Panoramy Racławickiej.
Po przerwie dzieci powróciły do żłobków. Czy rodzice mogą czuć się bezpiecznie zostawiajac swoje pociechy w placówkach?
Wolno żyjące i bezdomne koty nie poradzą sobie bez ludzkiej pomocy. Fundacja Koci Zakątek zdaje sobie z tego sprawę i angażuje się w ratowanie wielu kocich istnień.
Biblioteka w Nadolicach Wielkich została otwarta. Na czytelników czekają zarówno nowe pozycje książkowe, jak i zajęcia muzyczne.
Na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu można oglądać wystawę „Droga ku wolności”. Przedstawia ścieżkę, która podążał naród polski w XX wieku.
We Wrocławiu funkcjonuje nietypowa szkoła językowa. Na zajęciach, oprócz nauczycieli, czekają na kursantów zwierzęta.
ZOO Wrocław rozszerza swoje usługi. Już niedługo na terenie ogrodu będzie można poruszać się meleksem.
Codziennie powierzamy im swoje życie i zdrowie, przemieszczając się po mieście. Maszyniści, kierowcy i motorniczy każdego dnia odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Ale czy można im zaufać?
We wrocławskich mediach rozgorzała dyskusja na temat tego, czy w mieście powinien pojawić się cyrk z udziałem dzikich zwierząt. Zapytaliśmy mieszkańców, co myślą na ten temat.
Pierwszego września zmieniły się stawki za odbiór odpadów komunalnych. Ile zapłacimy teraz za śmieci?
1 września uczniowie powrócili do szkół. Z racji pandemii koronawirusa rozpoczęcie roku szkolnego przybrało nietypowa formę.
El gato z języka hiszpańskiego to kot. W Trzebnicy „El Gato” to również palarnia kawy połączona z kawiarnią, którą prowadzi para podróżników.
W Trzebnicy otworzyła się nietypowa kawiarnia. „U Świętej Jadwigi” można dostać kawę klasztorną, którą przygotowują siostry boromeuszki.
Już 4 września rozpocznie się Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity. O nagrodę w konkursie będzie rywalizować 13 filmów z całego świata.
W tym roku obchodzimy 40-lecie powstania „Solidarności”. Z tej okazji przed Dworcem Głównym PKP można obejrzeć wystawę „Tu rodziła się Solidarność”.
Pracoholizm, jak każde uzależnienie, stopniowo wyniszcza i wpływa negatywnie na relacje międzyludzkie. Co wrocławianie myślą o pracoholizmie i czy sami się przepracowują?
Tegoroczni maturzyści znają już wyniki egzaminów. Jak im poszło?
Mimo nakazu zasłaniania ust i nosa w komunikacji miejskiej, nie wszyscy mieszkańcy w tramwajach i autobusach noszą maseczki. Z tego powodu MPK Wrocław poprosiło policję o pomoc w częstszych kontrolach pasażerów.
Lewica zaprezentowała swoje stanowisko w sprawie przyjmowanych przez niektóre samorządy tzw. uchwał anty-LGBT. Jak będzie wyglądał ich projekt?
Jazda komunikacją miejską w lecie bywa nieprzyjemna. Wysokie temperatury, a przy tym brak klimatyzacji i maseczki to problem, z którym codziennie mierzą się pasażerowie.
MPK Wrocław ma nowy głos. Już niedługo w pojazdach komunikacji miejskiej usłyszymy Terry’ego - Brytyjczyka mieszkającego we Wrocławiu.
Polska znalazła się na czerwonej liście Ministerstwa Zdrowia Ukrainy. Oznacza to czternastodniową kwarantannę dla podróżnych.
Pożyczki unijne na bieżące wydatki to kolejna pomoc dla przedsiębiorców. Tym razem dolnośląskich, którzy walczą ze skutkami COVID-19 w swoich firmach.
Powoli wraca ruch tramwajowy przy pl. Orląt Lwowskich. Pierwszy z 15 przystanków w ramach budowy Trasy Autobusowo Tramwajowej na Nowy Dwór został oddany do użytku.
Pandemia koronawirusa i idące za nią reżimy sanitarne ograniczyły liczbę osób w lokalach. Kawiarnia Cafe Równik postanowiła więc otworzyć ogródek, jednak brakowało tam parasoli.
Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na polskiej gospodarce. Jak ją wesprzeć i na czym polega patriotyzm konsumencki?
W Centrum Historii Zajezdnia można obecnie zobaczyć wystawę „Miasto w masce”. To historia czasów zarazy i pandemii koronawirusa.
Miasto od dłuższego czasu zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej. Mieszkańcy jednak narzekają na tworzące się korki tramwajowe, które uniemożliwiają sprawne poruszanie się po mieście.
Na początku lipca doszlo do ogromnej katastrofy ekologicznej. Zanieczyszczenie rzeki Barycz objęło obszar między Raszycami a Nowym Grodziskiem. Przed skażeniem udało się jednak uratować rezerwat przyrody Stawy Milickie, która są jedną z atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.
Od nowego roku akademickiego na Politechnice Wrocławskiej władze obejmie Arkadiusz Wójs. Rektor elekt wybrał już współpracowników, którzy wesprą go w zarządzaniu uczelnią.
Dolny Śląsk to region pełen atrakcji turystycznych, zabytków i niezwykłej przyrody. Gdzie warto się wybrać i co zobaczyć na Dolnym Śląsku?
Jakimi tramwajami będą jeździli wrocławianie? MPK Wrocław ogłosiło zwycięzcę przetargu na nowe pojazdy.
Lato sprzyja odsłanianiu ciała, które, według standardów, powinno być szczupłe i umięśnione. Czy jednak warto stosować drakońskie diety, aby dorównać ideałom?
Laureaci i finaliści programu Bardzo Młoda Kultura zostali wybrani. Kto zwyciężył?
Aquapark Wrocław to jeden z większych parków wodnych w Polsce. Od 28 lipca powiększa się o kolejna strefę.
Trzebnica to miasto kotów. Zwiedzając miejscowość nie można ominąć Kociej Ścieżki.
Mimo tego, że kina są już otwarte, część festiwali i wydarzeń organizowanych latem, została przeniesiona. Co więc zobaczymy w trakcie wakacji w kinach?
Winna Góra zwana również Kocią, to jeden z ważniejszych punktów na mapie Trzebnicy. Skąd wzięła się nazwa i czy faktycznie można tam spotkać koty?
Caritas przekazała 70 000 zł na obozy i kolonie dla dzieci. Pieniądze pochodzą z dystrybucji świec wigilijnych.
Program Nasz Wrocław obchodzi pierwsze urodziny. W ramach świętowania, miasto przedstawiło nowych partnerów programu.
Para tygrysów sumatrzańskich z ZOO Wrocław doczekała się pierwszego potomka. Jak będzie nazywał się nowy mieszkaniec?
Koronawirus bywa usprawiedliwieniem dla urzędów, kiedy mieszkańcy potrzebują załatwić sprawę. Często również, aby otrzymać informacje lub uzyskać pomoc, trzeba wystać swoje na dworze.
Halina Ołdakowska została nową dyrektorka Opery Wrocławskiej. Kogo zaprosiła do współpracy i jakie premiery planowane są na ten rok?
Kiedy instalacja „Nawa” stanęła na Wyspie Daliowej, wrocławianie zastanawiali się kto ją stworzył. Kim jest Oskar Zięta, twórca słynnej rzeźby?
Posłanka Lewicy zajmie się problemami mieszkańców. Będzie pomagać poszkodowanym oraz tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.
W Pałacu Królewskim we Wrocławiu będzie można obejrzeć prace Oskara Zięty. Wystawa jest prezentacją najnowszych dzieł artysty.
W Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu możemy podziwiać wystawę „Kolekcja osobista” Anny i Pawła Banasiów. Co znalazło się w prywatnych zbiorach kolekcjonerów?
„Akcja Lato” tym razem w wersji online. Pandemia nie powstrzymała Kobierzyckiego Ośrodka Kultury w przygotowywaniu atrakcji dla najmłodszych.
Gmina Kobierzyce cały czas pracuje. Jakie nowe inwestycje planowane są w najbliższym czasie?
Seniorzy aktywnie działają. We Wrocławiu powstaje film w całości przygotowany przez dojrzałych mieszkańców miasta.
Architektura to nie tylko budynki i osiedla. To również ludzie, którzy tworzą otaczający nas świat. Jaki jest ludzki wymiar architektury?
ZOO Wrocław obchodzi 155 lat. To jeden z dwudziestu najstarszych ogrodów zoologicznych na świecie.
Przed nami druga tura wyborów prezydenckich. Czy wrocławianie licznie wybiorą się do urn?
Żywność od lokalnych producentów to gwarancja świeżości i dobrej jakości produktów. Gdzie warto zaopatrywać się na Dolnym Śląsku?
Czas wakacji w dobie koronawirusa sprzyja odkrywaniu Dolnego Śląska. Gdzie warto się wybrać i co zobaczyć w Krośnicach i okolicy?
W Muzeum Architektury we Wrocławiu zazieleniło się. To wszystko dzięki wystawie „Ogród naturalny” autorstwa Marleny Promnej.
Pandemia nie zatrzymała Nadodrza. Już w sobotę 11 lipca odbędzie się kolejna edycja Nocy Nadodrza.
Szczepionka na HPV nie tylko dla dziewczynek. Wrocław jako jedno z trzech miast w Polsce będzie szczepiło również chłopców.
Rozpoczęły się prace poszukiwawcze na terenie dawnego obozu pracy na wrocławskich Sołtysowicach. Jaka była historia Burgweide?
Dolny Śląsk usuwa azbest. Ile wyniesie wsparcie finansowe dla gmin?
Jak bezpiecznie dotrzeć na wymarzony urlop? Policja radzi, jak przygotować się do wyjazdu.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wspiera przedsiębiorców. W ramach pomocy będą mogli oni liczyć na Zieloną Tarczę.
Seniorzy powrócili do aktywności fizycznych. Czy brakowało im zajęć po miesiącach izolacji?
W jaki sposób odróżnić informacje od fake newsów? Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w grze mobilnej dotyczącej rozpoznawania prawdy w internecie.
Mimo tego że biblioteki są otwarte, wielu mieszkańców wciąż boi się z nich korzystać. W jaki sposób wypożyczalnie dbają o bezpieczeństwo czytelników?
Prawie 27 milionów na nowe samochody dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Ile jednostek otrzyma promesy?
Gdzie powstanie nowa siedziba Galerii BWA Wrocław? Miasto podjęło już decyzje w tej sprawie.
Zoo świętuje. Orlenie cętkowane przyszły na świat w Afrykarium.
23 czerwca to Dzień Ojca. Czego mieszkańcy im życzą i jakie mają wspomnienia związane ze swoimi ojcami?
Wrocławski Teatr Współczesny zdecydował się na kontynuowanie spektakli online. W najbliższą sobotę na ekranach komputerów będzie można obejrzeć „Truskawki”
W holu Dworca Głównego we Wrocławiu stanął daromat, który ma ułatwić przekazywanie datków na rzecz ofiar konfliktu w Syrii.
Już od 15 czerwca pierwsi pacjenci będą mogli wyjechać do sanatoriów. Jak wyglada leczenie uzdrowiskowe w dobie koronawirusa?
Trzydziestu młodych artystów zostało wybranych do 13. edycji Konkursu Gepperta. Kto go wygra, okaże się już 19 czerwca.
Podczas ostatniego wystąpienia Andrzeja Dudy na Opolszczyźnie, prezydent wypowiedział się na temat tego, co sądzi o ruchu LGBT+. Jak mieszkańcy Wrocławia odnoszą się do słów głowy państwa?
Jak wyglada tegoroczna rekrutacja na studia i którą uczelnię wybrać? Obecni maturzyści mają przed sobą wiele możliwości.
Jak sprawdzić umiejętności artystyczne kandydatów na studia? Akademia Muzyczna we Wrocławiu wprowadziła nietypową formę rekrutacji.
Dawcy krwi każdego dnia ratują zdrowie i życie wielu ludzi na świecie. 14 czerwca obchodzą swoje święto - Światowy Dzień Krwiodawcy.
Wrocławskie MPK wspiera akcje krwiodawstwa. Na ulice wyjechały: biały autobus i tramwaj z czerwonymi symbolami kropli krwi.
We Wrocławiu wystartował Bazar Miejski, który ma umożliwić mieszkańcom sprzedaż i kupno towarów w duchu less waste.
W piątek 12 czerwca rusza kino plenerowe w Trzebnicy. Jaki film mieszkańcy będą mieli szanse zobaczyć jako pierwszy?
Do tej pory mieszkańcy korzystali z uroków Lasu Kuźnickiego. W tym momencie jest to jednak utrudnione. Wały ziemi otoczone płytami betonowymi skutecznie blokują wejście na teren zielony.
Dlaczego wielbłąd ma garb, a fenek duże uszy? Od poniedziałku 8 czerwca wszyscy miłośnicy wrocławskiego zoo mają szansę dowiedzieć się ciekawostek o zwierzętach w trakcie zwiedzania z edukatorem.
Po długich tygodniach izolacji muzycy w końcu mogli się spotkać na jednej scenie. W ramach akcji „Dachy Wrocławia”, 9 czerwca estradą został dach punktowca przy pl.Grunwaldzkim.
Wydarzenia ostatnich miesięcy spowodowały, że część życia kulturalnego została zawieszona. Pomimo pandemii obchody 40. rocznicy powstania „Solidarności” się odbędą.
Drodzy telewidzowie! W związku z koniecznością zwolnienia częstotliwości na potrzeby sieci 5G, jesteśmy obecnie dostępni na kanale 27. Jeśli nastąpił problem z odbiorem, prosimy o ponowne przeskanowanie kanałów w Państwa telewizorach, aby śledzić najświeższe informacje.
Pandemia koronawirusa dosięgnęła nie tylko przedsiębiorców i małe biznesy. Większość fundacji również boryka się z problemami finansowymi. Jedną z nich jest Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż.
Kibice Śląska Wrocław po raz kolejny pomagają potrzebującym. Tym razem zaangażowali się w rozwożenie posiłków dla kombatantów i sybiraków.
Mieszkańcy Nadodrza mają szansę na nowe podwórko przy Szkole Podstawowej nr 93. Codzienne głosowanie może odmienić los placu zabaw dla uczniów.
Echo24 kończy swoją działalność na Bielanach Wrocławskich. Od pierwszego czerwca spotykamy się z Państwem w naszej nowej redakcji, w samym centrum Wrocławia.
Chodniki zastawione samochodami, to niekończący się problem wszystkich rodziców, którzy spacerują z dziećmi w wózkach. Strona „Z wózkiem po Wrocławiu” pokazuje, jak ciężko jest poruszać się po mieście.
W środę 27 maja Teatr Scena Kamienica zainaugurował swój najnowszy projekt. Mieszkańcy Nadodrza mogli z okien i balkonów podziwiać operetkowe występy.
Przepełnione kontenery lub ich brak. Śmieci to obecnie duży problem dla mieszkańców Wrocławia.
„Na tapczanie siedzi leń, nic nie robi cały dzień” - tak zaczyna się znany wiersz Jana Brzechwy. Jak dzieci wyobrażają sobie lenia? Centrum Historii Zajezdnia organizuje konkurs na interpretację wiersza.
Hala Stulecia kończy 107 lat. Z tej okazji organizowany jest konkurs, w którym można wygrać wycieczkę z przewodnikiem po jednym z najbardziej rozpoznawalnych wrocławskich zabytków.
Czy można podziwiać sztukę z domu? Jak się okazuje, jest to możliwe. Wystarczy zadzwonić do Galerii BWA Wrocław.
W tym roku wyjątkowo nie odbędzie się Konkurs Dramaturgiczny „Strefy kontaktu”. W ramach rekompensaty, Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza do obejrzenia wideoklipów „Mówią kobiety”.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu apeluje o to, aby oddawać krew, której w związku ze wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, cały czas brakuje.
Mimo tego, że budynek Centrum Historii Zajezdnia pozostaje zamknięty, dla wszystkich miłośników historii instytucja przygotowało parę propozycji online.
Ruszył pierwszy internetowy sklep charytatywny we Wrocławiu. Od teraz można robić zakupy w „Na dobra sprawę”.
Od 18 maja salony kosmetyczne i fryzjerskie wznowią swoją działalność. Na jakich zasadach będą one funkcjonowały?
Czy ruch samochodowy faktycznie ma wpływ na poziom zanieczyszczenia powietrza? Grupa naukowców z Politechniki Wrocławskiej postanowiła to zbadać.
Na Dolnym Śląsku zdiagnozowano 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Obecnie jest ich 2031.
Czy szkoły dalej będą funkcjonowały w systemie online? Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zapowiada, że zasady powrotu uczniów do szkół są obecnie opracowywane.
„Bądź obok mnie” - śpiewają artyści Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, apelując do mieszkańców, aby wspierali biały personel, który każdego dnia walczy o zdrowie i życie chorych pacjentów.
Opiekun zwierząt wrocławskiego zoo dobrowolnie spędził noc w małej klatce. W ten sposób chciał zwrócić uwagę na to, jak żyją niedźwiedzie na fermach żółci.
Pierwszego maja ruszyła akcja „danie dla seniora”, w której zamawiając posiłek w restauracji, będzie można wesprzeć najstarszych i potrzebujących mieszkańców Wrocławia.
Rozpoczęła się akcja bezpłatnego znakowania psów i kotów we Wrocławiu. Kto może skorzystać z darmowego czipowania zwierząt?
Niezależne Zrzeszenie Studentów działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu organizuje internetową zbiórkę. Fundusze z akcji zostaną przekazane potrzebującym zwierzętom z fundacji Grupa Pomocy Zwierzętom Ratuj.
Ze względu na epidemię koronawirusa, w szpitalach we Wrocławiu brakuje nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale również personelu.
4 maja zostaną otwarte galerie handlowe, instytucje kultury oraz hotele i noclegownie. Jest to związane z drugim etapem odmrażania gospodarki.
Rząd znosi kolejne obostrzenia w ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki.
W związku z epidemią koronawirusa deklaracje podatkowe, zgodnie z rozporządzeniem, można składać do końca maja. Jak to jednak wygląda w rzeczywistości?
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu wznawia swój cykl „czytanie na dywanie”. Od wtorku 28 kwietnia będzie można posłuchać aktorów czytających fragmenty książek w swoich domach.
Ze względu na koronawirusa matury zostały przesunięte na 8 czerwca. Tydzień po nich ma odbyć się egzamin ósmoklasisty.
Projekt ratowania i zasiedlania ptaków w sztucznych gniazdach przynosi efekty. Para sokołów wędrownych w żmigrodzkich lasach doczekała się potomstwa.
Od poniedziałku, 20 kwietnia rząd zezwolił na przebywanie na terenach zielonych. Widok lasu na spacerze mogą nam jednak zasłonić śmieci.
Zatkane rury kanalizacyjne maseczkami i rękawiczkami jednorazowymi to obecnie duży problem dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu. Gdzie powinny trafiać tego typu odpady?
Long Story Short Film Festival to nietypowy festiwal filmowy, który będzie można zobaczyć w sieci. W ramach wydarzenia zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt polskich filmów krótkometrażowych.
W Wołowie rozpoczęto nową metodę pobierania wymazów od pacjentów typu drive-thru. W najbliższych dniach planowane jest otwarcie kolejnych mobilnych punktów na Dolnym Śląsku.
Na Dolnym Śląsku zdiagnozowano 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie jest ich aż 783. U 8 osób, u których wykryto chorobę, ponowny wynik testu laboratoryjnego okazał się być negatywny.
16 kwietnia Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zniesienie części ograniczeń. Dotyczy to m.in terenów zielonych, handlu i usług.
MPK zadecydowało o przedłużeniu akcji, w której krwiodawcy po oddaniu krwi, będą mogli samodzielnie poprowadzić tramwaj na terenie zajezdni po epidemii koronawirusa.
Z powodu koronawirusa wiele firm gastronomicznych boryka się z problemami finansowymi. Można im pomoc zamawiając jedzenie na dowóz albo kupując vouchery do zrealizowania po epidemii.
Z powodu korona wirusa rząd postanowił o zakazie przebywania w parkach, lasach oraz innych terenach zielonych. Akcja Demokracja Wrocław apeluje o zmianę tego zakazu.
Do fundacji Ekostraż trafił królik ze złamanym kręgosłupem. O pomoc poprosiło dziecko, którego ojciec był sprawcą przemocy nad zwierzęciem.
W związku ze Światowym Dniem Zdrowia Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski przygotował podziękowania dla personelu medycznego oraz wolontariuszy zaangażowanych w pomoc służbie zdrowia.
Z powodu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, rząd zdecydował o zamknięciu placówek oświatowych i szkół wyższych aż do odwołania. Decyzja ta nie dotyczy jednak ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych.
W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, wszystkie szkoły oraz instytucje kultury zostają zamknięte aż do odwołania.
Aplikacja Emergency ma ułatwić życie i funkcjonowanie studentom zagranicznym w Polsce. Jak działa i w jaki sposób ma pomóc aplikacja?
Uczelnie wyższe zawieszają zajęcia dla studentów aż do odwołania. Decyzja ta jest spowodowana potwierdzonymi przypadkami koronawirusa we Wrocławiu.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przeznaczył 195 milionów złotych na dolnośląską ekologię. Czy te pieniądze wystarczą na walkę ze smogiem?
We Wrocławiu zidentyfikowano pierwszy przypadek koronawirusa. Mężczyzna przebywa w szpitalu przy ulicy Koszarowej. Jak twierdzi dyrektor placówki, pacjent czuje się dobrze.
We Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbyło się IV Forum Kobiet Przedsiębiorczych. Hasło tegorocznej edycji to „wbrew stereotypom”.
Prawdopodobnie są najbrzydsze na świecie. We wrocławskim zoo możemy już oglądać żaby z jeziora Titicaca.
Już 20 marca będzie mieć miejsce Wrocławski Kongres Kultury. Głosowanie odbędzie się w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.
O czym pisały gazety i czym żyli Polacy w sierpniu 1980 roku? Studenci Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowali wystawę „Gazeta Sierpniowa”.
Czy mycie rąk wystarczy? Starosta Powiatu Wrocławskiego zorganizował spotkanie dotyczące środków zapobiegawczych w walce z koronawirusem.
Wrocławskie MPK wymienia kilkunastoletnie autobusy marki Volvo na nowoczesne, w pełni klimatyzowane pojazdy Mercedesa.
Profesor Roman Koch w środę, 26 lutego, świętował setne urodziny. Z tej okazji Politechnika Wrocławska przygotowała wystawę poświęconą wieloletniemu wykładowcy uczelni.
Specjalny tramwaj wyposażony w czujniki kontroli wyjedzie 28 lutego na ulice Wrocławia. Będzie sprawdzać stan sieci i torowisk w mieście.
Komunikacja miejska we Wrocławiu cały czas się rozwija. Z tego powodu ma powstać kolejna zajezdnia tramwajowa na Nowych Żernikach.
Centrum Historii Zajezdnia rozszerza swoją działalność. Od teraz będziemy mogli zobaczyć nie tylko wystawy stałe i czasowe, ale również filmy.
Studenci Politechniki Wrocławskiej budują robota, który odwzorowuje anatomię człowieka i ma zastąpić go przy każdej pracy.
Coraz więcej osób choruje na cukrzycę typu 2. Z tego powodu utworzony został program profilaktyki diagnozowania tej choroby.
Rada Osiedla Oporów zadecydowała, że w Parku Mamuta ma powstać nowa wrocławska plaża miejska. Mieszkańcy jednak protestują.
W niewyjaśnionych okolicznościach ze szpitala przy ul. Fieldorfa przewieziono pacjentkę w stanie ciężkim do domu. Kobieta zmarła przed blokiem. Policja i szpital badają sprawę.
W ten piątek WKS zmierzy się z Górnikiem Zabrze w meczu ligowym. ostatni raz wrocławianie pokonali drużynę ze śląska w 2014 roku. Czy tym razem uda się powtórzyć sukces?
Jak segregować śmieci? Gdzie wkładać plastik, papier i szkło? Wszystkiego można było się dowiedzieć na warsztatach organizowanych we Wrocławiu przez Ekolandię i Przedpokój H13.
17 lutego obchodzimy światowy dzień kota. Z tej okazji warto zastanowić się nad adopcja albo wesprzeć zwierzęce fundacje.
Minęły dwa lata od otwarcia wspólnej lodówki społecznej na wrocławskim Nadodrzu.
Od tego roku każdy nowo narodzony mieszkaniec miasta otrzyma Wrocławski Abecadlik wchodzący w skład wyprawki.
14.02 to Walentynki - czyli dzień zakochanych. Jak wrocławianie obchodzą to święto?
13 lutego przekazano klucze do nowej siedziby Rady Osiedla Przedmieścia Oławskiego.
„Adoptuj Ekozwierzaka”, to hasło promujące drzwi otwarte Ekostraży we Wrocławiu. Podczas wydarzenia wolontariusze odpowiadali na pytania dotyczące adopcji zwierząt.
Stolica Dolnego Śląska jest pełna atrakcji, które każdego roku odwiedzają miliony turystów.
Walentynkowa edycja Targów Dobry Design to okazja, aby kupić upominek dla swojej drugiej połówki.
W tym roku mija 80 lat od pierwszej masowej zsyłki Polaków na Sybir. Głównym organizatorem uroczystości w stolicy Dolnego Śląska jest zarząd Wrocławskiego Oddziału Związku Sybiraków.
We Wrocławiu odbywa się seria spotkań dotycząca ochrony dziedzictwa żydowskiego.
6 lutego 1990 roku o godzinie 18.30 we Wrocławiu wystartowała pierwsza w Polsce prywatna telewizja - Echo.
We Wrocławiu ma powstać Panel Obywatelski. Czy dzięki niemu mieszkańcy będą mieli wpływ na zarządzanie miastem?
20 marca odbędzie się Wrocławski Kongres Kultury. Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się do rady, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 4 lutego.
W Klinice Ginekologii i Położnictwa przy ulicy Borowskiej można już skorzystać z najnowszej metody badania cytologicznego. Cytologia na podłożu płynnym ma dawać dokładniejsze rezultaty.
Do połowy lutego na wrocławskim rynku możemy zobaczyć wystawę plenerową „Powojenne wrocławianki i ich dzieła”.
Creative Mornings to seria spotkań tematycznych, które łączy śniadanie i prelekcję. W tym miesiącu wydarzenie odbyło się pod hasłem „korzenie ”, o których opowiadała pomysłodawczyni International Days.
W Centum Historii Zajezdnia możemy obejrzeć spektakl „255 dni” w reżyserii Agaty Skowrońskiej. Przedstawienie poświęcone jest Kazimierzowi Moczarskiemu i inspirowane jego książką „Rozmowy z katem”.
6 lat temu grupa artystów stworzyła serię murali na wrocławskim Nadodrzu. Mimo tego, że projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, brakuje pieniędzy na konserwacje i utrzymanie murali.
MPWiK zamierza wydać ponad pół miliarda złotych na nowoczesną infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Oprócz tego zapowiada walkę z potencjalną suszą w mieście.
W tym roku obchodzimy 40. rocznicę powstania Solidarności. Wielomilionowy ruch sprzeciwił się komunistycznej dyktaturze i ostatecznie doprowadził do jej obalenia.
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt uzbierał aż 60 tysięcy złotych na zakup pierwszego w tym regionie ambulansu dla zwierząt.
Wrocławscy artyści wraz z Łokietka 9 - Infopunkt Nadodrze zorganizowali wystawę poświęconą psom. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka pieniędzy na zwierzęta z Ekostraży.
Vozilla - miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych kończy swoją działalność we Wrocławiu. Auta powoli znikają z miasta, ale wypożyczać je będziemy mogli jeszcze do 30 kwietnia tego roku.
We wrocławskim zoo urodził się pingwin przylądkowy. Gatunek ten pochodzi z Afryki i jest zagrożony wyginięciem w środowisku naturalnym.
Zarząd MPK zwiększa pensje. Pracownicy przedsiębiorstwa dostaną 200 złotych podwyżki. Tym samym doszło do porozumienia między MPK a związkowcami
Miasto planuje zwężenie jezdni na moście Osobowickim. Mieszkańcy i radni z północnych osiedli Wrocławia nie chcą się na to zgodzić.
Decyzją prezydenta Jacka Sutryka MPK przejęło nadzór nad torami i siecią trakcyjną.
Policja rozpoczęła kampanię społeczną „Nic przez telefon”. Akcja ma uświadamiać seniorów aby nie przekazywali swoich oszczędności oszustom.
Od początku tego roku niektórzy przedsiębiorcy będą mogli zgłosić się po Mały ZUS. Kogo dotyczy ustawa i do kiedy należy składać wniosek?
Mroźne dni bywają trudne nie tylko dla ludzi, ale również dla wolno żyjących zwierząt. Mimo swojej dzikiej natury czasem i one potrzebują ludzkiego wsparcia. Sprawdziliśmy, jak można pomagać zwierzętom zimą.
Funkcjonariusze zatrzymali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą luksusowych samochodów. W sumie zatrzymano siedem osób.