Redaktor Tomasz Pajączek w autorskiej rozmowie na antenie Telewizji Echo24 podejmuje najważniejsze tematy dotyczące Wrocławia i Dolnego Śląska.
Pierwsze dni od wybuchu epidemii koronawirusa, to był najtrudniejszy moment dla wrocławskiego sanepidu uważa Paweł Wróblewski, szef placówki. W rozmowie z Tomaszem Pajączkiem dyrektor sanepidu mówi też o karach nakładanych za nieprzestrzeganie obostrzeń oraz sposobie komunikowania rządu o kolejnych restrykcjach.
Marcin Krzyżanowski wicemarszałek województwa dolnośląskiego mówi o dymisji szefa wrocławskiego IPN, napięciach w koalicji z Bezpartyjnymi Samorządowcami oraz trzeciej fali pandemii.
Zdaniem liderki Zielonych Małgorzaty Tracz to błąd, że niektórzy medycy wciąż czekają na szczepienia. Posłanka komentuje też nominację Tomasza Greniucha, wieloletniego działacza ONR, na szefa wrocławskiego IPN, kwestie aborcji oraz wciąż tajne propozycje imprez na wrocławskim stadionie.
Z Sergiuszem Kmiecikiem, członkiem Porozumienia i wrocławskim radnym PiS, rozmawiamy o sporze o przywództwo w Porozumieniu oraz sprawach miejskich. Kmiecik mówi, dlaczego nie podpisał się pod wnioskiem o odwołanie prezesa MPK. Odpowiada też na pytanie, czy stadionowa spółka powinna upublicznić raport z propozycjami imprez, które przez lata dla stadionu przygotowywała zewnętrzna firma. Choć żadna z imprez się nie odbyła, same pomysły kosztowały ponad 5 mln zł.
Gościem programu jest Czesław Cyrul z SLD, wrocławski radny Forum Jacka Sutryka, który komentuje sprawę nowego podatku medialnego, roszady we wrocławskiej radzie oraz mówi o proponowanej przez PO koalicji 276.
Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, mówi o negocjacjach na temat unijnego budżetu dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027, koalicji z PiS, wsparciu województwa dla branży turystycznej, kryzysie ws. aborcji oraz planowanym przejęciu linii kolejowej 283 z mostem Pilchowickim.
Senator KO Barbara Zdrojewska mówi w rozmowie z Tomaszem Pajączkiem o podziale unijnych środków, jakie w latach 2021-2027 mają trafić na Dolny Śląsk, komentuje też kwestie związane ze szczepieniami, wybór przez Sejm Piotra Wawrzyka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Na koniec mówi, co dalej z PO, która kilka dni temu obchodziła swoje 20-lecie.
W pierwszym wywiadzie po odwołaniu ze stanowiska wiceprezydenta Wrocławia Adam Zawada z Nowoczesnej opowiada o kulisach odejścia z urzędu, podsumowuje swoją pracę dla miasta i deklaruje, że jeśli nadarzy się szansa na powrót, to chętnie z niej skorzysta.
Tadeusz Grabarek mówi, że po odwołaniu Adama Zawady ze stanowiska wiceprezydenta Wrocławia, Nowoczesna znajdzie się na wojennej ścieżce z prezydentem Jackiem Sutrykiem. Wiceprzewodniczący Nowoczesnej tłumaczy też, dlaczego wspólnie z dwoma innymi radnymi powołał nowy klub w radzie miejskiej i czy możliwa jest jego współpraca z Szymonem Hołownią. [Rozmowa nagrana na godzinę przed odwołaniem Adama Zawady z funkcji wiceprezydenta].
Przewodniczący rady miejskiej Wrocławia mówi o powstaniu dwóch nowych klubów w radzie, 20-leciu Platformy Obywatelskiej i pierwszym roku Borysa Budki w roli szefa partii. W programie mowa jest także o programie szczepień, powrocie dzieci do szkoły, sytuacji przedsiębiorców oraz zbliżającym się 29. Finale WOŚP.
Krzysztof Niciejewski, lider Męskiego Wsparcia Strajku Kobiet, mówi o proponowanej przez PiS ustawie, która ma znieść możliwość odmowy przyjęcia mandatu oraz o tym, co zostało z ubiegłorocznych protestów przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.
Wrocławski poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek mówi, że szykowana przez PiS ustawa mandatowa, to próba zastraszenia obywateli. Śmiszek komentuje też tempo szczepień, decyzję o przedłużeniu obostrzeń, powrocie najmłodszych uczniów do szkół oraz nagraną rozmowę wałbrzyskich działaczy PiS.
Kamil Barczyk, dyrektor szpitala powiatowego w Bolesławcu, mówi w rozmowie z Tomaszem Pajączkiem o widmie trzeciej fali zachorowań na koronawirusa oraz szczepieniach, które są dziś priorytetem.
Jarosław Perduta, szef Dolnośląskiego Centrum Filmowego, mówi o przesądzonym już połączeniu DCF ze Strefą Kultury Wrocław, ostatnich projektach realizowanych jeszcze pod własnym szyldem oraz nikłej pomocy dla DCF w czasie pandemii.
Poseł PiS Mirosława Stachowiak-Różecka mówi w rozmowie z Tomaszem Pajączkiem o wyrzuceniu trzech radnych z klubu PiS we wrocławskiej radzie, szczepieniom przeciwko koronawirusowi, możliwym powrocie dzieci do szkół tuż po feriach oraz wycince drzew w Lesie Mokrzańskim.
Anna Chrobot, adwokat wrocławskiej Ekostraży, opowiada o pomocy zwierzętom w święta, wpływie pandemii na adopcje zwierząt, potrzebach Ekostraży oraz wyjątkowym kalendarzu na 2021 rok.
Roman Kowalczyk, dolnośląski kurator oświaty, mówi o możliwym powrocie uczniów do nauki w szkołach tuż po feriach, zmianach w egzaminach maturalnych i ósmoklasisty oraz konsekwencjach dla nauczycieli za udział w strajkach kobiet.