Zobacz co możemy zrobić dla swojego zdrowia w trudnym, pandemicznym czasie. Na to i inne pytania odpowie w nowym programie Katarzyna Sudnik - zapraszamy w każdą środę o 18:20.
W najnowszym, 5-tym odcinku programu „Żyj zdrowiej” :
— o operacji przez „dziurkę od klucza” dziewczynki z Irlandii — mówi prof. Dariusz Patkowski z Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej USK we Wrocławiu
— o poradni dla pacjentów, którzy przechorowali Covid-19 — mówi Marcin Murmyło z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, prof. Tomasz Zatoński, Klinika Otolaryngologii , Chirurgii Głowy i Szyi USK we Wrocławiu i prof. Jarosław Drobnik, naczelny epidemiolog USK we Wrocławiu
— o kardiologach z Wrocławia, którzy prowadzą unikatowe badania na skalę światową — mówi prof. Piotr Ponikowski, rektor UM we Wrocławiu, szef Centrum Chorób Serca, kierujący badaniami i prof. Ewa Jankowska z Centrum Chorób Serca USK we Wrocławiu.
W najnowszym programie „Żyj zdrowiej”:
— o ciąży w czasie pandemii mówią — prof. Mariusz Zimmer, kierownik II Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK i dr Małgorzata Czyżewska, wojewódzka konsultant w dziedzinie neonatologii
— o szczepionkach na Covid-19 opowiadają specjaliści — prof. Leszek Szenborn, Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych USK we Wrocławiu i prof. Jarosław Drobnik, naczelny epidemiolog USK we Wrocławiu.
— o otwarciu Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich we Wrocławiu — prof. Robert Śmigiel, genetyk, koordynator ds. medycznych Centrum, dr Dominika Zawadzka koordynatorka ds. terapeutycznych, Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię pomóc”.
W kolejnym odcinku „Żyj zdrowiej”:
— o poradniach, które mimo pandemii nie zamknęły się dla pacjentów, mówią dr Agnieszka Mastalerz-Migas - krajowa konsultant w dziedzinie medycyny rodzinnej, Łukasz Sendecki - dyrektor WO NFZ i Norbert Raba z przychodni w Strzelinie,
— o programie wsparcia kobiet w ciąży, u których lekarze diagnozują wady serca płodu, finansowanego przez Urząd Miasta Wrocławia, mówią dr Małgorzata Raś i Justyna Labęda z Baby Clinic we Wrocławiu,
— o jubileuszu Przylądka Nadziei mówi prof. Alicja Chybicka szefowa Kliniki Transplantacji, Hematologii i Przeszczepu Szpiku oraz mali pacjenci kliniki.
W programie —
— o testowaniu na koronawirusa i o szczepieniach przeciwko grypie mówią specjaliści - prof. Jarosław Drobnik z USK we Wrocławiu, prof. Krzysztof Reczuch z Centrum Chorób Serca i dr Paweł Wróblewski z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej.
— o poważnej, przewlekłej i źle diagnozowanej chorobie kobiet - o endometriozie. O nowym, finansowanym z budżetu miasta, programie dla pacjentek z Wrocławia wypowiada się dr Jarosław Pająk, Kliniczny Oddział Ginekologii Onkologicznej Prokreacyjnej wraz z Poradnią Ginekologii Onkologicznej i Poradnią Zaburzeń Prokreacji i Leczenia Endometriozy w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu przy ul. Rudolfa Weigla 5., dr Dorota Chmielewska - Łuczak, specjalistka psychologii i Agnieszka Chrobak, z 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu, ul. Rudolfa Weigla 5.
Nowotwory a koronawirus - o problemach mówią specjaliści - dr Marcin Ziętek, chirurg onkolog z Dolnośląskiego Centrum Onkologii i prof. Tomasz Zatoński, Centrum Chirurgii Głowy i Szyi USK we Wrocławiu.
O unikatowym projekcie finansowanym przez Urząd Miasta skierowanym do wrocławianek a dotyczącym menopauzy mówią: dr Małgorzata Żółcińska - Wilczyńska, specjalistka w dziedzinie endokrynologii i diabetologi, mgr Ewa Krawczyńska, specjalistka położnictwa, mgr Katarzyna Wójcik, specjalista psychologii.
O osoczu na wagę złota i ozdrowieńcach ze Śląska - dr Małgorzata Szymczyk - Nużka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu i prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.